GAYRİMENKUL / KAMULAŞTIRMA HUKUKU

Gayrimenkullerin alımı, satımı, kiralanması ile ilgili her türlü hukuki sürecin, bu konuda deneyimli avukatlar tarafından takibi ve denetimi son derece önemlidir. Müvekkillerimizin yurtiçi ve yurtdışında gayrimenkul alanında karşılaştıkları tüm hukuki uyuşmazlıklarda hukuki hizmet tarafımızca verilmektedir.

Büromuz kamulaştırma davaları konusunda uzman ekibi ile gerek kamulaştırılan taşınmazın bedelinin artırımı gerek kamulaştırmasız el atılan taşınmazların bedelinin tespiti ve tahsili için her türlü hukuki süreci müvekkillerimiz adına yürütmektedir. İdarece yasalara uyulmaksızın, bedeli ödenmeksizin mülkiyet hakkına el atılması kamulaştırmasız el atmadır. Bu durum fiili el atma ya da imar uygulamaları yoluyla olabilir. Tam bu noktada müvekkillerimizden alınan vekalet ile süreç takibi yapılır.

Ayrıca vergi hukuku alanında uzman avukat ve mali müşavir ekibimizle vergi hukuku alanıyla entegre çalışmalar yürütülerek maruz kalınan verginin asgari seviyede tutulması amacıyla müvekkillerimize danışmanlık verilmektedir.